Biblioteka szkolna w Zespole Szkół nr 2 w Chojnicach istnieje od września 1963 roku. Obecnie zajmuje pomieszczenie w piwnicy obok sali nr 2. Lokal biblioteczny to wypożyczalnia z czytelnią. W bibliotece funkcjonuje Szkolne Centrum Multimedialne liczące 4 stanowiska komputerowe podłączone do drukarki.

Zbiory biblioteki powiększają się co roku o dokumenty, zakupione ze środków szkoły, Rady Rodziców oraz darów (książki i czasopisma) przekazywanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły lub różnego rodzaju wydawnictwa.

Biblioteka pełni funkcję ośrodka kulturalnego życia szkoły – organizowane są tutaj wystawy oraz konkursy a także akcje promujące czytelnictwo.

W bibliotece korzystamy z bibliotecznego programu MOL, który jest używany przez wiele szkolnych bibliotek w Polsce.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele mogą wpisywać do zeszytu dezyderatów, który znajduje się w wypożyczalni – swoje propozycje, życzenia dotyczące struktury
księgozbioru.

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ